O spółce

VEOLIA EKOZEC od prawie 30-lat wciela w życie ideę gospodarki obiegu zamkniętego (circular economy).

Spółka zarządza odpadami przemysłowymi, które przetwarza w cenne surowce znajdujące ponowne zastosowanie w gospodarce, a także tworzy na ich bazie nowe produkty. Swoją ofertę kieruje do takich branż jak energetyka (zagospodarowanie Ubocznych Produktów Spalania), budownictwo, automotive, logistyka, produkcja spożywcza i przemysł. 

 

Veolia EKOZEC rozwija nową na polskim rynku ofertę: Total Waste Management, skierowaną do przedsiębiorców z branż produkcyjnych, polegającą na kompleksowym rozwiązaniu wyzwań związanych z odpadami i ich przetworzeniem. 

 

Firma prowadzi również działania badawczo-rozwojowe, a we wszystkich aktywnościach kieruje się misją Veolii, którą jest odnawianie zasobów świata.

about_company

W portfolio usług firmy znajduje się również oferta Total Waste
Management, wspierająca proces zagospodarowania odpadów u Klientów
sektora przemysłowego. Model kompleksowego zagospodarowania odpadów przemysłowych zakłada obsługę 360° – od zbiórki i segregacji odpadów, poprzez logistykę transportu, kończąc na reużyciu, recyklingu i odzysku lub ostatecznym zagospodarowaniu odpadów.

Veolia EKOZEC Sp. z o.o. prowadzi również produkcję mieszanek betonowych w oparciu o własny węzeł betoniarski, a także recykling odpadów budowlanych oraz odpadów związanych z działalnością produkcyjną przedsiębiorstw. Specjalistyczne instalacje do recyklingu gruzu budowlanego, jak również do produkcji mieszanek betonowych, pozwalają firmie na wytwarzanie produktów o wysokiej jakości i stabilnych parametrach oraz na prowadzenie działalności w zgodzie ze środowiskiem.

Istotnym obszarem działalności spółki są prace badawcze nad nowymi zastosowaniami ubocznych produktów spalania (UPS) oraz wielu innych odpadów. We współpracy z sektorem biznesu, jak również jednostkami naukowymi, poszukiwane są innowacyjne, a zarazem przyjazne dla środowiska rozwiązania dla sektora budowlanego, drogowego i rolnictwa. Rozwój innowacyjnych rozwiązań technologicznych, zgodnych z misją Grupy Veolia – Odnawiamy zasoby świata – jest drogowskazem w codziennej działalności spółki.